PTTK Skawina

Pragniemy poinformować o prężnie działającym Kole Miejskim PTTK w Skawinie nr 27 przy Oddziale Krakowskim

pod Zarządem w składzie:

Prezes – Sławomir Sroka

Wiceprezes – Krzysztof Florczyk

Sekretarz – Włodzimierz Pobożniak

Skarbnik – Piotr Wydmański

Członek – Antoni Zapała

Członek – Bożena Pawełczak

Członek – Tadeusz Walicki

.

oraz z Komisją Rewizyjną w składzie:

Przewodniczący – Krzysztof  Kaczor

Zastępca przew. – Aleksandra Mazur

Sekretarz – Lucyna Walicka

.

PTTK w Skawinie istnieje od 1953 r. Nasza organizacja na przestrzeni 61 lat prowadziła bardzo szeroką działalność w zakresie turystyki w różnych dyscyplinach. Szczególnie działalność ta była prowadzona poprzez współpracę i współuczestnictwo młodzieży szkół oraz pracowników skawińskich zakładów pracy z terenu miasta i gminy.

Obecnie rozwijamy naszą działalność poprzez współpracę z różnymi organizacjami społecznymi na terenie całej Gminy Skawina. Corocznie jest opracowywany plan wycieczek dla mieszkańców Miasta i Gminy Skawina. Plan ten  ogłaszamy poprzez rożne Organy Władzy naszej Gminy w celu rozpropagowania turystyki – poznawania walorów krajobrazowych i przyrodniczych naszych okolic oraz zdrowego wypoczynku w ruchu, na świeżym powietrzu. Wycieczki są autokarowe jednodniowe i wielodniowe, więc każdy coś znajdzie dla siebie. Dla zaawansowanych turystów są zaplanowane wycieczki w Tatry Wysokie.

Koło Miejskie PTTK w Skawinie nr 27 mieści się przy ul. Bukowskiej 1 pok. 5.

Godziny otwarcia w każdą środę  od 15.00  do 17.00

Członkowie Koła w ramach przynależności do PTTK są ubezpieczeni na wycieczkach zbiorowych i indywidualnych oraz mają rabat za nocleg w schroniskach i domach turystycznych w całej Polsce.

Od stycznia 2011 roku Członkowie PTTK z ważną legitymacją uzyskują rabat 10%

na przejazdy i karty czasowe Polskimi Kolejami Linowymi.

Nasze Koło  w 2014 roku zrzesza już 140 osób.

Chcemy współpracować i nawiązać kontakty ze wszystkimi organizacjami społecznymi i organami władzy naszej Gminy.

Działalność nasza jest w pełni społeczna.

Zapraszamy do współpracy

Tel. 502264028